FEED THE HUNGRY

Feed the Hungry - nadační fond Krmte hladové

Jižní Súdán

Březen 2014

Milý příteli, bratře, sestro,

dnes se na Tebe obracím s prosbou, která se týká krize v Jižním Súdánu.

OSN odhaduje, že v Jižním Sudánu bude kvůli současné občanské válce, 3,7 milionů lidí v akutní nouzi potravin.

15. prosince vypuklo násilí v jižním Súdánu. Do dnešního dne byly zabity tisíce lidí a až jeden million lidí přišlo o svůj domov. Podepsané příměří je zatím velmi vrtkavé a situaci o mnoho nezměnilo.

Toby Lanzer mluvčí OSN dodal, že: “v polovině prosince nebyl nikdo schopný předvídat rozsah této mimořádné události.”

Počet lidí, kteří potřebují potraviny, představuje zhruba jednu třetinu všech obyvatel Jižního Sudánu. Od prosince 2013 přišlo do východní Ugandy vice než 61 tisíc uprchlíků. Do tábora přichází další a další utečenci z Jižního Sudánu a přidávají se k ostatním utečencům z Burundi a Konga, kteří už tu jsou usídleni. Příchod Jihosudánských utečenců navýšil školní populaci v Kiryadongo na dvojnásobek, tedy na cca 4,018 dětí pod 13 let. Zprávy říkají, že více než 85% uprchlíků ze Sudánu jsou ženy a děti.

Ugandská vláda požádala organizaci Krmte Hladové Východní Afrika (FTH EA), zda by mohla vytvořit systém poskytování potravy pro děti uprchlíků na školách, stejně jako předtím v Rwanwanja, kde FTH EA v současnosti krmí přibližně 13 tisíc dětí.

Po jednání s vládou pastor Solomon Mwesige (zástupce FTH EA) navrhuje řešení a to je zahájit krmení dětí ve čtyřech základních školách v Kiryandongo.

Navrhovaný rozpočet je 14,000 dolarů (280 000 Kč) na vybudování, vybavení a provozování kuchyně na všech čtyřech školách, včetně potravin a dopravních nákladů, které pokrývají 3 měsíce dodávky každodenní stravy “sojového rizota”. Rizoto je velmi levné jídlo, které zároveň poskytuje velký obsah živin.

Rádi bychom v České Republice sehnali prostředky na vybudování 4 kuchyní na školách. Jedná se tedy o 280 000 Kč!

Můžeš i ty pomoci těmto hladovějícím dětem k plnému bříšku? Jedna porce jídla vyjde 1,76 Kč. Kterého denního jídla jsi ochoten se vzdát ve prospěch těchto dětí? Můžeš nám prosím pomoct vybudovat kuchyně a zajistit dodávání jídla na těchto školách.

Společně s pastorem Solomonem Mwesige, hlavním koordinátorem FTH EA ti děkuji z celého srdce za štědrý příspěvek a modlitby.

Pokud se i ty chceš přidat a spolu s námi zachraňovat životy dětí z Jižního Súdánu, zašli nám prosím svůj dar s

variabilním symbolem 1401

na účet FTH ČR 19 - 27 83 45 0217 / 0100.

Na Slovensku
prosím pošli svůj dar na účet 2622701492/1100.

RUBRIKY
ZASÍLÁNÍ NOVINEK

Přeji si dostávat informace o novinkách na vašem serveru na níže uvedenou e-mailovou adresu:  ANO NE

jméno:

e-mail:

jazyk:      CZ SK

KONTAKT