FEED THE HUNGRY

Feed the Hungry - nadační fond Krmte hladové

Libérie

 

červenec 2014

Milý příteli, sestro, bratře!

Chtěl bych, aby ses setkal s Peacem. Je to šťastný 17letý mladý muž (dole na fotce), se kterým se náš tým setkal na posledním výletě do Libérie.

Když Peace poprvé přišel z Monrovie do sirotčince Naděje v Kristu, nebyl tak usměvavý, jak ho vidíš dnes. Tehdy mu bylo pouze 10 let. Peace měl zlomené srdce a velice se bál. Jeho rodiče byli zabiti v právě probíhající občanské válce. Spolu se svými dvěma bratry a sestry truchlili nad jejich ztrátou.

Neměli žádné peníze...

... žádné jídlo...

... žádnou naději.

Peace byl pouhým dítětem a nevěděl, kam by se vydal. Ale naštěstí Peace a jeho sourozenci přišli do sirotčince. Rovnou do otevřené náruče ředitelky domova, kterou nazývají “Máma”.

Děti dostávaly jídlo 3x denně , a tehdy i poprvé Peace slyšel o Ježíši. Když poslouchal příběhy z Bible a učil se o našem Spasiteli, který ho miluje, Peace objevil, jak vypadá život v plnosti.

“Naděje v Kristu” je pouze jedním sirotčincem z mnoha, ve kterém Krmte hladové v Libérii pomáhá.

“Máma” se dobře starala o Peace po sedm let. Dostával zde potřebnou obživu a duchovní stravu. Dnes má tento chlapec velice jasnou budoucnost.

Vyprávím zde příběh, abys mohl vidět, jak tvá pomoc přichází k dětem skrze Krmte hladové a mění jejich životy. Pracujeme v Libérii už 20 let, těsně před tím než začala občanská válka, můj otec kázal na své první evangelizaci v Monrovii.

A teď díky Boží milosti a díky štědrým darům a věrným modlitbám přátel jako jsi ty, můžeme sytit víc než 1.000 dětí v 11 sirotčincích a školních areálech v Libérii každý den.

Ale potřebujeme nasytit víc dětí a tak tě dnes prosím o speciální pomoc:

Chceme navýšit náš program, abychom mohli v Libérii každý den nasytit 4.000 dětí. Budeme muset nakoupit 6 tunový kamion a další kontejnery jídla.

Náš stravovací program funguje v 11 sirotčincích a školách, jak jsem již zmínil. Zabezpečujeme zde jídlo pro hladové chlapce a dívky 7 dní v týdnu. Děti od narození do 18 let dostávají kukuřičnou kaši k snídani, sojové rizoto k obědu a kukuřičnou kaši s fazolemi k večeři. Tyto dívky a chlapci dostávají fyzickou stravu. Také ale mají možnost vzdělání a dostávají duchovní pokrm, když slyší zprávu evangelia.

Ježíš řekl v Matouši 4,4: “Ne jenom chlebem bude člověk živ, ale každým slovem, které vychází z Božích úst.‘“

Nakrmené musí být tělo, stejně i duše. A skrze tvůj dnešní dar tomu můžeš pomoci... a pomoct nám dát poznat hladovým chlapcům a dívkám, jaké to je zažívat naplněný život!

Rád bych tě požádal, abys dnes dal štědrý dar a pomohl nám tak rozšířit stravovací program v Libérii, abychom mohli nakrmit 4.000 dětí denně.

Stejně tak jako Peace, je zde spoustu dalších chlapců a dívek, kteří jsou sirotky či opuštění kvůli občanské válce a nemají nikoho, kdo by se o ně postaral . Ale ty je můžeš fyzicky a duchovně sytit skrze to, že nám pomůžeš nakmit 4.000 dětí v Libérii každý den.

Pokud se i ty chceš přidat a spolu s námi zachraňovat životy dětí v Libérii, zašli nám, prosím, svůj dar s

variabilním symbolem 1402 na účet FTH ČR 19 - 27 83 45 0217 / 0100.

Na Slovensku prosím pošli svůj dar na účet 2622701492/1100.

Děkuji ti za tvůj štědrý dar a modlitby. Plný život dává dobrý pocit.

Pete Sumrall
Prezident Feed The Hungry

P.S. Prosím buď tak štědrý, jak jenom můžeš. A prosím přečti si přiložené díky od “Mámy”.
Je tak moc vděčná za přátele jako jsi ty. Je vděčná za pomoc dětem jako je Peace, aby poznaly jak chutná naplněný život.

Petere,
bylo tak úžasné vidět členy vašeho týmu na jejich poslední cestě do Libérie. Byla jsem moc šťastná, že jsem je mohla představit Peacemu.
Je to drahý mladý muž, který pevně vyrostl ve své křesť anské víře, během toho, co tu s námi byl v sirotčinci “Naděje v Kristu”.
Díky moc za všechno, co pro nás v Krmte hladové děláte, abyste pomohli zajistit jídlo a dali dětem možnost poznat Ježíše.
Prosím, poděkujte za nás vašim přátelům, kteří dávájí tak štědře. Díky nim může Peace a naše ostatní děti mít naplněný život.
Moc díky, Edith “Máma”

Více informací o projektech Krmte hladové, Denně plné bříško i možnost přihlásit se k pravidelným darům a odebírání zpravodaje na adrese:

FEED THE HUNGRY,

nadační fond Krmte hladové, P. O. Box 39, 158 00 Praha 5

email: ucetni@krmtehladove.cz,
tel. 607 186 282, www.krmtehladove.cz

Pokud výše vybraných prostředků překročí potřeby jednotlivého projektu, budou takové prostředky použity na další projekty krmení hladových.

RUBRIKY
ZASÍLÁNÍ NOVINEK

Přeji si dostávat informace o novinkách na vašem serveru na níže uvedenou e-mailovou adresu:  ANO NE

jméno:

e-mail:

jazyk:      CZ SK

KONTAKT